Fundatorzy

Spółka Healthcare Holding jest głównym udziałowcem Grupy Nu-Med. S.A., która zarządza siecią ośrodków medycznych, specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem radioterapii. Healthcare Holding w całości należy do Polish Enterprise Fund VII, funduszu zarządzanego przez Enterprise Investors, najstarszą i jedną z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej grup funduszy private equity i venture capital.

Fundusz venture capital oraz firma doradcza, działająca od połowy 2011 roku, specjalizująca się w projektach z obszaru ochrony zdrowia oraz rozwiązań online. Doświadczenie czerpie z ponad 15 letniej obecności na rynku spółki RTA VC, która pozostaje do dzisiaj jednym z 3 głównych dostawców rozwiązań dla radioterapii w Polsce.

Firma należy do grupy Euromedic – jednego z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Europie. W 179 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najwyższej jakości diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Od grudnia 2014 roku firma działa pod marką AFFIDEA.

Prowadzi ośrodki Amethyst w Polsce, należące do międzynarodowej sieci ośrodków medycznych, specjalizujących się w terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii. Jej właścicielem jest holding medyczny Amethyst Medical Center, który realizuje przedsięwzięcia w Polsce, Rumuni i Niemczech. W ośrodkach Amethyst pacjenci mają dostęp do międzynarodowych konsultacji medycznych, leczeni są za pomocą nowoczesnego sprzętu i wysokospecjalistycznych procedur radioterapeutycznych.